Garážové brány

Stojíte pred rozhodnutím kupovať novú kvalitnú garážovú bránu?

Garážové dvere by mali byť niečím výnimočné, mali by byť reprezentatívne, odrážať váš osobný vkus a prispôsobiť štýl vášho domu. Zároveň by mali byť spoľahlivo bezpečné a spĺňať požiadavky na tepelnú a zvukovú izoláciu.

U nás si môžete vybrať zo širokej ponuky prevedení dverí, ako aj rôznych farebných variantov. Vďaka veľkému výberu máte možnosť prispôsobiť garážové dvere podľa individuálnych želaní a potrieb.

Vo firme  FEDÁK PLUS máte vždy na výber. Ponúkame vám na výber garážové brány dvoch renomovaných výrobcov WISNIOWSKI alebo HORMANN. Radi vám pomôžeme vybrať si vhodné garážové brány. Využite náš široký výber dizajnov, ako aj dlhoročné skúsenosti a odborné znalosti v tejto oblasti.

Garážová brána UniPro

Segmentová brána UniPro predstavuje najkomfortnejšie riešenie pre garáž. Brána je určená predovšetkým pre vykurované garáže.

Unikátna konštrukcia panelu v hrúbke 40 mm umožňuje dosiahnutie výborných tepelno fyzikálnych parametrov. Predstavuje súčasne dokonalú základňu pre stavbu plášťa. Špeciálne riešenie ako je systém päťvrstvového ohýbania plechu, zaručuje stabilné upevnenie dielcov, čo ešte viacej zvyšuje odolnosť konštrukcie.Brány UniPro spĺňajú prísne normy pre odolnosť proti pôsobeniu vetra, prenikaniu vody a priepustnosti vzduchu. Súčiniteľ týchto parametrov má vplyv nielen na predlženie doby používania brán, ale tiež na zachovanie ich estetického vzhľadu po dlhý čas.

 • Krídlo vyrobené z oceľových panelov hrúbky 40 mm vyplnených polyuretánovou penou
 • Konštrukcia z oceľových pozinkovaných prvkov
 • Tesnenie medzi panelmi
 • Panely majú tvarované zabezpečenie znemožňujúce privretie prstov a tesnenie na miestach styku dvoch panelov
 • Tichá a bezchybná prevádzka brány
 • Hrúbka panelu 40mm
 • Tepelný koeficient brány U = 1,07 W/m2.K
 • 20 tisíc cyklov, to je takmer 14 rokov bezporuchovej činnosti pri 4 cykloch denne.

Garážová brána RenoSystem

 

Garážová brána RenoSystem je prispôsobená potrebám moderných zákazníkov. RenoSystem je estetické riešenie pre renováciu garáže. Dokážeme ju dať aj na miesta, kde nie je dostatočný priestor po stranách alebo je to neprístupné pre klasické garážové brány.

Zárubňa garážovej brány je upravená pre možnosť montáže do stiesnených priestorov (od šírky garáže 80mm – model Nano80) alebo s nepravidelnými stenami garáže. K samotnej bráne patria aj kryty vyrábané vo farbe brány.

Vďaka možnosti výberu varianty montáže, garážová brána UniPro RenoSystem, vyrieši množstvo potenciálnych problémov s renováciou garážovej brány. Konštrukcia sa montuje priamo na už existujúce plochy a s krytím plní funkciu náhrady za chýbajúce časti stien.

Varianty montáže:

 • Montáž za otvorom garáže – kryt za otvorom
 • Montáž do otvoru garáže – kryt v otvore
 • Montáž pred otvorom garáže – kryt pred otvorom

Montáž pred otvor

Montáž za otvor

Montáž za otvor

Garážová brána UniTherm

Segmentové brány UniTherm vznikli pre potreby nízkoenergetického stavebníctva. Plne využívajú tepelné vlastnosti panelu INNOVO hrúbky 60 mm a v ňom použitých systémov tesnení. Znamená to viacej ušetrenej energie v domácnosti.

Unikátna konštrukcia panelu INNOVO v hrúbke 60 mm umožňuje dosiahnutie výborných tepelných parametrov. Predstavuje súčasne dokonalú základňu pre stavbu plášťa. Špeciálne riešenie ako je systém päťvrstvového ohýbania plechu, zaručuje stabilné upevnenie dielcov, čo ešte viacej zvyšuje odolnosť konštrukcie. Brány UniTherm spĺňajú prísne normy pre odolnosť proti pôsobeniu vetra, prenikaniu vody a priepustnosti vzduchu. Súčiniteľ týchto parametrov má vplyv nielen na predĺženie doby používania brán, ale tiež na zachovanie ich estetického vzhľadu po dlhý čas.

 • Vnútorný elastický kryt miest spojenia panelov
 • Hliníkové profily upevňujúce kryt
 • Tesnenie medzi panelmi
 • Skrytý záves
 • Tichá a bezchybná prevádzka brány
 • Hrúbka panelu 60 mm
 • Tepelný koeficient brány U = 0,37 W/m2.K
 • 20 tisíc cyklov, to je takmer 14 rokov bezporuchovej činnosti pri 4 cykloch denne.

Priemyselné brány

Priemyselné sekčné brány MakroPro a MakroPro Alu , to je záruka najvyššej kvality a bezporuchovej prevádzky. 

 • MakroPro 2.0
  Minimálny počet cyklov 25 000.
 • Koeficient tepelného prieniku pre panel U=0,48 [W/m2xK].
 • Vodotesnosť trieda 2.
 • Odolnosť proti zaťaženiu vetrom trieda 3.
 • Priepustnosť vzduchu 4.
 • Akustická izolácia Rw=23/24 [dB] bez priechodných dverí / s priechodnými dverami.
 • Reakcia na oheň NRO: vlastnosti pri pôsobení ohňa – B, vytváranie dymu – s2, horiace kvapky – d0.
  Zabezpečenie: v prípade prasknutia lanka (2ks.), zabezpečenie proti dôsledkom prasknutia pružiny (na každú pružinu).
 • Brány v ručnej verzii majú vo výbave závoru.
 • Hrúbka rámu 2 [mm] / vedenie 2 [mm].
 • S vložkou, tiché, vodiace kladky s ložiskami.
 • Dvojité zabezpečenie vedenia, ktoré bránia vypadnutiu vodiacich kladiek.
 • Zostava tesnenia ThermoSet ™:
  štvorkomorové, dvojlistové, tepelné bočné tesnenia,
  dvojlistové horné tesnenie,
  rohové tesnenia.
priemyselné-brány

Katalógy všetkých brán v ponuke firmy FEDÁK PLUS.

Garážové brány Hormann

Garážové brány HORMANN – značková kvalita z Nemecka . Všetky komponenty brán a pohonov  sa vyvíjajú a vyrábajú vo firme HORMANN

Máte na výber: S dvojstennými sekčnými garážovými bránami LPU 67 Thermo a LPU 42 vsadíte na vynikajúcu, resp. veľmi dobrú tepelnú izoláciu. A okrem toho na zvýšenú stabilitu a pokojný chod. Jednostenná sekcionálna garážová brána LTE 42 sa ideálne hodí pre voľne stojace garáže, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu. Ak určuje vzhľad Vášho domu drevo, nachádza veľmi dobré uplatnenie sekcionálna brána Hörmann s výplňou z masívneho dreva typu LTH 42.

LTE 42

Jednostenná brána LTE 42 je cenovo výhodným riešením pre voľne stojace garáže, ktoré nepotrebujú dodatočnú tepelnú izoláciu.

brany-hormann

LPU 42

Dvojstenná sekcionálna garážová brána LPU 42 poskytuje veľmi dobrú izoláciu s lamelami s hrúbkou 42 mm.

LPU_42_500x630

LPU 67 Thermo

Energeticky úsporná brána presviedča vďaka termicky oddeleným lamelám s hrúbkou 67 mm s excelentnou tepelnou izoláciou.

LPU_67_Thermo_500x630-1

LTH 42

Brána z masívneho dreva sa vynikajúco hodí pre drevodomy alebo budovy s mnohými drevenými prvkami, ako sú napr. hrazdená konštrukcia alebo fasádne prvky.

LTH_42_500x630
A028_Grigio-scuro_Kat

Duragrain

Pri povrchu Duragrain s detailne vernou, prirodzenou a stálofarebnou povrchovou úpravou brány si môžete vybrať z 24 dekorov, ako napr. dekor so vzhľadom betónu (pozri obr.), hrdze alebo prírodného kameňa. Inovatívna metóda digitálnej tlače a konečná úprava vysokoodolným ochranným lakom zabezpečujú trvalo atraktívny vzhľad brány odolný voči poškriabaniu.

Deco-GoldenOak

Decograin

Povrchy Decograin s plastovou fóliou odolnou voči UV žiareniu poskytujú vašej sekcionálnej bráne detailne verný, charakteristický vzhľad dreva, resp. ušľachtilú kovovú eleganciu v antracitovej farbe. Môžete si vybrať z piatich prírodných dekorov dreva alebo elegantného kovového dekoru.

sectional-garage-door-sandgrain-finish

Silkgrain

Hodvábne hladký povrch Silkgrain je prvou voľbou v modernej architektúre vďaka svojmu vznešenému vzhľadu brány. Vonkajší plech hrubší o 50 % okrem toho poskytuje lamelám vyššiu stabilitu a ešte hladší chod. Tento povrch dostanete vo farbe RAL 9016 dopravná biela, v 15 prednostných farbách alebo v odtieni RAL podľa výberu.

sectional-garage-door-silkgrain-finish

Sandgrain

Jemne textúrovaný povrch pre objednávateľa stavebného objektu, ktorý oceňuje cenovú výhodnosť, je vhodný najmä pre moderné domy a je dostupný vo farbe dopravná biela (RAL 9016), ako aj v 3 prednostných farbách.

sectional-garage-door-woodgrain

Woodgrain

Pri cenovo výhodnom, robustnom povrchu s originálnym vzorom pílového rezu možno malé škrabance vďaka razeniu ľahko opraviť. Tento povrch dostanete vo farbe RAL 9016 dopravná biela, v 15 prednostných farbách alebo v odtieni RAL podľa výberu.

Farby pre sekcionálne brány z ocele

Takmer nekonečný výber možností

Dvojstenné sekcionálne brány LPU a vedľajšie dvere sú štandardne dostupné vo farbe dopravná biela (RAL 9016), ako aj v dodatočných 15 cenovo výhodných farbách a približne 200 farbách podľa RAL* a v mnohých farbách NCS a DB. Pri povrchu Sandgrain si môžete vybrať z 3 prednostných farieb**. Jednostenné brány LTE 42 sa štandardne dodávajú vo farbe RAL 9016 dopravná biela.

15 základných farieb

Vac informácii ohľadom brán HORMANN môžete získať tu.

Garážové brány HORMANN. Dokonalá súhra klimatickej neutrality a bezpečnosti

Brány pre váš domov od európskej jednotky.

Kvalita a precíznosť je motto našej firmy.
kvalita

Harmónia kvality a štýlu pre každého

technika-servis

Prvotriedna technika a špičkový servis

starostlivosť

Starostlivosť od nákupu po montáž

referencie

Dlhá história a množstvo referencií